dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf24
24
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
  TA GRUPA DYSKUSYKJNA  
  rozdział 1 - grupa dyskusyjna // sekcja 1  
 

Poruszany jest każdy temat, dotyczący Jamesa Bonda, włączając w to filmy i książki, aktorów, twórców filmowych, przedmioty do kolekcjonowania, muzykę itd. Od 1992 roku grupa dyskusyjna pomaga uzyskać wszelkie informacje dotyczące Bonda, w związku z tym wielu jej użytkowników jest nieźle obeznanych z tematem i posiada wiedzę uzyskaną poprzez nieustanne zgłębianie problemu.
Grupa dyskusyjna jest niemoderowana, jednak niemile widziane jest trolowanie, wypytywanie wszystkich o „ulubione: to lub tamto, albo nie sprawdzenie FAQ przed zadaniem pytania. Celem tego FAQ nie jest odpowiedź na nic, co nie jest NAJCZĘŚCIEJ zadawanym pytaniem. Zatem, o wszystko co w nim znajdziecie, pytano już wcześniej wielokrotnie.

 
   
  INNE GRUPY DYSKUSYKJNE  
  rozdział 1 - grupa dyskusyjna // sekcja 2  
 

alt.fan.james-bond NIE jest binarną grupą dyskusyjną, zatem nie powinieneś przesyłać dużych plików binarnych (o dowolnej zawartości, innych, niż tekstowe). Jeśli szukasz plików multimedialnych, wypróbuj grupę alt.binaries.james-bond. Jeśli Twój serwer takowych nie obsługuje, powinieneś zasugerować osobom za to odpowiedzialnym stosowne zmiany.

 
   
  FAQ  
  rozdział 1 - grupa dyskusyjna // sekcja 3  
 

Wersja 1.0 FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (ang. Frequently Asked Questions) została napisana przez Davida Marsha w listopadzie 1994 roku. Począwszy od 18 grudnia 1996 roku odpowiedzialnym za jego treść byli Panos Sambrakos wraz z innymi osobami wymienionymi u góry dokumentu. Począwszy od wersji 2.2, nosił on status oficjalnego internetowego FAQ. Obecnie czytasz oryginalną pracę, opartą jednak na jej wcześniejszych wcieleniach.
Poprzednią osobą odpowiedzialną za treść FAQ był Michael Reed i sporo z jego pracy nadal znajduje się w tym dokumencie. Jednak jest to pierwszy FAQ, który nie jest bezpośrednio powiązany z MKKBB, www.ianfleming.org – czyli oficjalną stroną Fundacji Iana Fleminga (Ian Fleming Foundation).
Ponieważ życie tak zawodowe, jak i prywatne pokierowało wcześniejszych autorów FAQ w nowe, ekscytujące obszary, Panos Sambrakos poinformował na łamach alt.fan.james-bond, że jego strona internetowa nie będzie więcej aktualizowana, ale jej dotychczasowa zawartość będzie nadal dostępna.
Po każdym końcu nastaje nowy początek, także dla internetowego FAQ grupy alt.fan.james-bond, który znalazł nowy „dom” na stronie Paula Baacka i Toma Zielinskiego, „Her Majesty's Secret Servant” www.hmss.com.

Strona ta zakończyła swój żywot. Wszystko wskazuje na to, że FAQ po raz ostatni w wersji angielskiej został zaktualizowany w roku 2007, choć na dzień dzisiejszy próżno szukać tej wersji w odmętach internetu.

O ile nam wiadomo, MI-6 Headquarters jest obecnie jedyną stroną na której jest on rozwijany! Należy zaznaczyć, że zgodę na publikację FAQ uzyskaliśmy od jego twórców w roku 2000..


 
  POSTAĆ JAMESA BONDA  
  rozdział 1 - grupa dyskusyjna // sekcja 4  
 

James Bond jest fikcyjnym agentem brytyjskich służb specjalnych. Jego kryptonim, rozpoczynający się od „00” oznacza, że posiada tzw. licencję na zabijanie, z której ma prawo korzystać wykonując obowiązki służbowe.
Po raz pierwszy pojawił się na kartach powieści Iana Fleminga w roku 1953.
Więcej informacji na temat Fleminga i jego książek znajdziesz w Rozdziale #3, sekcje 2 i 2A.
Postać Jamesa Bonda jest swego rodzaju kompilacją kilku osób, które Ian Fleming poznał służąc w Ochotniczych Siłach Rezerwy Brytyjskiej Marynarki Wojennej, jak również i własnych wyobrażeń na ten temat. Sam Fleming generalnie nie pracował w terenie. Podobnie jak – w przeciwieństwie do stworzonej przez siebie postaci – w kasynie zwykle grywał o niskie stawki.
Imię dla swojego bohatera wybrał przypadkowo. Chciał, by było proste i przystępne. Któregoś dnia zwrócił uwagę na książkę swej żony, "Field Guide To Birds Of The West Indies” („Przewodnik po ptakach Indii zachodnich”), autorstwa Jamesa Bonda i zwyczajnie pożyczył sobie to właśnie nazwisko. Później powiedział prawdziwemu Bondowi, że jeśli kiedyś odkryje jakiś wyjątkowo obrzydliwy gatunek ptaka, z przyjemnością użyczy mu swego imienia. Warto nadmienić, że w filmie „Śmierć nadejdzie jutro” widzimy Jamesa Bonda podającego się za ornitologa, trzymającego egzemplarz tej właśnie książki.
James Bond nie ma drugiego imienia.
Jeśli zaś chodzi o przedrostek „00”, to ma on swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pracując dla rządu, jednym z zadań Fleminga było odnalezienie tajnych dokumentów oznaczonych symbolem „00”.
(Dodane przez: Rhino)


 
  ROZDZIAŁ II >>>
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50