dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Wieści z Austrii #3 [możliwe spoilery]

   
 
CZWARTEK 08.01.2015 źródło foto: www.soelden.com
commons.wikimedia.org
 


Ekipa filmowa „SPECTRE” przeniosła się do Austrii, gdzie od poniedziałku kręcone są kluczowe dla filmu sceny rozgrywające się w plenerach alpejskich. Z najnowszych wieści wynika, że w pierwszej kolejności filmowana będzie akcja nad jeziorem Altausseer. Wykorzystany w tym celu ma być, między innymi, położony nad brzegiem jeziora słynny, zbudowany z bali dom myśliwski Seewiese. W scenie tej pojawić się ma grany przez Jespera Christensena pan White. Co ciekawe, pomimo oczywistych konotacji, postać Franza Oberhausera nie pojawi się w scenach rozgrywających się w Austrii, co w wywiadzie Kronen Zeitung przyznał sam Christoph Waltz. Na pewno jednak na austriackim planie pojawiła się Monica Bellucci.
Specjalnie na potrzeby filmu przygotowano dwanaście łodzi wiosłowych, które zostaną wykorzystane przy okazji zdjęć nad Altausseer. Plotka głosi, że Bond będzie musiał na jednej z nich przemierzyć jezioro w towarzystwie kobiety, co będzie dla niego swego rodzaju testem. W sekwencji tej ma się również pojawić hydroplan, z którego Bond będzie atakowany.
Od 7 do 10 stycznia w pobliżu miejscowości Sölden, leżącego w kraju związkowym Tyrol, filmowane będą sceny z wykorzystaniem kolejki linowej 3S, jak również, znajdującej się na stacji końcowej restauracji Ice Q. Według niektórych doniesień, w pobliżu Sölden, a konkretniej na jednej z najwyżej położonych (z punktem szczytowym wznoszącym się na wysokości 2 820 m n.p.m.) utwardzonych dróg w Europie (Ötztaler Gletscherstraße) rozegra się pościg samochodowy. Na trasie tej znajduje się również najwyżej położony w Europie tunel Rosi-Mittermaier-Tunnel, który ma być wykorzystany w scenie pościgu.
W następny poniedziałek, 12 stycznia, ekipa filmowa przeniesie się do miejscowości Obertilliach, gdzie rozegra się jedna z najważniejszych scen, na potrzeby której wybudowano budynek, który zostanie wysadzony w powietrze lub (co bardziej prawdopodobne) zniszczony w katastrofie samolotowej.

 

zoom

zoom

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50