dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

James Bond powróci na kartach komiksu

   
 
PIĄTEK 09.01.2015
 


Amerykańskie wydawnictwo komiksowe Dynamite Entertainment ogłosiło, że nabyło prawa do publikacji komiksów i powieści graficznych o agencie 007. Co ciekawe, obok możliwości adaptacji powieści Iana Fleminga, Dynamite Entertainment zyskało możliwość tworzenia oryginalnych historii o Jamesie Bondzie. Wydawnictwo planuje, między innymi, wydanie serii komiksów opowiadających o początkach Bonda w służbie Jej Królewskiej Mości, chronologicznie umiejscowionych przed wydarzeniami opisanymi przez Fleminga na kartach „Casino Royale”. Pierwsze komiksy pojawią się na półkach brytyjskich i amerykańskich księgarni (jak również w dystrybucji cyfrowej) już w tym roku.
Postać Jamesa Bonda w komiksowym formacie istnieje od roku 1958, kiedy to gazeta Daily Express zaczęła na swych łamach publikować serie krótkich opowieści obrazkowych (stripów). Również komiksowe giganty, czyli wydawnictwa DC oraz Marvel mają na swoich kontach pojedyncze zeszyty o przygodach agenta 007. Ostatnio w tej formie zaadaptowana została pierwsza powieść z serii o młodym Bondzie, „SilverFin” Charliego Higsona.
Dynamite Entertainment specjalizuje się w licencjonowanych adaptacjach znanych cykli powieściowych i filmowych. Ma na swoim koncie takie komiksowe serie jak „Nieśmiertelny”, „Terminator”, „RoboCop” czy „Battlestar Galactica”.

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50