dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Raport z Obertilliach [poważne spoilery]

   
 
PONIEDZIAŁEK 19.01.2015 źródło foto: Daily Mail/Jenkinks/Sirc/Splash News
 


W minionym tygodniu ekipa filmowa przeniosła się do austriackiego miasteczka Obertilliach, gdzie w czwartek i piątek kręcono kluczowe sceny akcji, do których przygotowania trwały od wielu miesięcy. Tym razem szyków filmowcom nie pokrzyżowała pogoda, choć nietypowy jak na tę porę roku brak śniegu nieco utrudnił całą sprawę – musiał być dowożony na plan ciężarówkami z wyższych partii gór, a w ruch poszły liczne armatki śnieżne. Pomimo wzmożonej ochrony, która utrudniała życie ciekawskim reporterom, w sieci pojawiło się wiele zdjęć, na podstawie których (oraz dzięki uprzejmości austriackiej telewizji ORF2) można wywnioskować jak scena ta mniej więcej będzie wyglądała w filmie.
Pierwotne doniesienia sugerowały, że Bond, lecąc dwusilnikowym samolotem, ścigany będzie przez kilka range roverów. Wygląda jednak na to, że pojazdy te będą ścigane przez Bonda, ponieważ w jednym z nich uwięziona będzie Madeleine Swann, w której rolę wciela się Léa Seydoux. Samolot, o czym świadczyć mogą liczne dziury po kulach w kokpicie, zostanie zestrzelony, choć być może to Bond podejmie próbę lądowania. Następnie „przeleci” przez wybudowaną specjalnie na potrzeby ujęcia stodołę (co sugeruje pokaźnych rozmiarów wyrwa w jednej ze ścian budynku), najprawdopodobniej w wyniku czego straci oba skrzydła (w konsekwencji również ogon). Po przyziemieniu kokpit samolotu przez pewien czas będzie sunął w dół zbocza między budynkami Obertilliach, po czym zatrzyma się. Z wraku wyskoczy Bond i, biegnąc w kierunku przeciwnym, zastrzeli kierowcę range rovera, którym przewożona jest Swann, a następnie pomoże jej wysiąść z samochodu, na masce którego leży grany przez Dave'a Bautistę pan Hinx (wcześniejsze plotki sugerowały, że na pokładzie samolotu dojdzie między nim a Bondem do bójki, jednak dostępne ujęcia sugerują raczej, że będzie on jednym z pasażerów samochodu, który w wyniku zderzenia z drugim, leżącym na dachu range roverem, wypadnie przez przednią szybę). Ciekawostką jest fakt, że w scenie tej 007 nie korzysta z nieśmiertelnego walthera PPK. Broń z której strzela zbliżona jest raczej do walthera P99, z którego Daniel Craig ostatnio korzystał w „Casino Royale”, choć najprawdopodobniej jest to austriacki pistolet samopowtarzalny kalibru 9mm, Steyr M9-A1 (co sugerowałoby, że jest to broń „zdobyczna”).
Część ujęć filmowana będzie nieczęsto w bondowskiej serii wykorzystywaną techniką „z ręki”, co zapewne doda jej dramatyzmu.
W Obertilliach filmowane były również sceny akcji z udziałem Q (Ben Whishaw). Najwyraźniej w filmie będzie on ścigany przez pomniejszego złoczyńcę, którego zagra niemiecki aktor Detlef Bothe.
Wcześniej ekipa filmowa przez kilka dni realizowała zdjęcia w pobliżu miejscowości Sölden. Co niezwykłe, szczegóły rozgrywających się tam scen udało się zachować w tajemnicy (wyłączone były nawet kamery internetowe, które zwykle na żywo przekazują sytuację na stoku narciarskim). Jeśli w „SPECTRE” będziemy mieli do czynienia z Bondem szusującym na nartach (a wszystko na to wskazuje), to z pewnością zostało to sfilmowane na tym planie zdjęciowym.

 

zoom

zoom

zoom

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50