dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Klaps z Rzymu

   
 
PONIEDZIAŁEK 02.03.2015 źródło foto: James Bond 007 Facebook/Google+
 


"Dwa supersamochody, jedno piękne miasto" – motywem przewodnim najnowszego "klapsu" jest oczywiście realizowana od ubiegłego piątku scena pościgu, rozgrywającego się na ulicach Rzymu, w której wykorzystane zostaną dwa samochody: srebrny Aston Martin DB10 oraz miedziany Jaguar C-X75. Za kierownicą tego drugiego zasiądzie pan Hinx (Dave Bautista), podczas gdy aston martin, naturalnie, kierowany będzie przez Jamesa Bonda.
Co ciekawe, żaden z tych modeli najprawdopodobniej nigdy nie wejdzie do masowej produkcji. DB10 został specjalnie przygotowany na potrzeby "SPECTRE" w dziesięciu ręcznie montowanych egzemplarzach. Projektanci oraz konstruktorzy pod kierownictwem Marka Reichmana, dyrektora kreatywnego legendarnej firmy z Gaydon, blisko współpracowali z Samem Mendesem nad produkcją modelu. Rama konstrukcyjna oparta została na zmodyfikowanej płycie podłogowej VH Platform, na której produkowany jest model V8 Vantage, choć jest nieco szersza i o dłuższym rozstawie osi. Napędzana jest silnikiem V8 o pojemności 4,7 litra. Z kolei Jaguar C-X75 jest hybrydowym pojazdem elektrycznym o mocy 778 koni mechanicznych. Każdy z czterech zamontowanych silników napędza jedno z kół samochodu, pozwalając rozwinąć maksymalną prędkość 330 km/h, przy czym od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,4 sekundy. Plany wyprodukowania 250 egzemplarzy tego supersamochodu zarzucono w roku 2012 z uwagi na trwający kryzys ekonomiczny. Jego cena miała wahać się w granicach od 700 do 900 tysięcy funtów szterlingów.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50