dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Klaps z Pinewood Studios

   
 
WTOREK 24.03.2015 źródło foto: James Bond 007 Facebook/Google+
 


Zdjęcie najnowszego klapsu najprawdopodobniej zostało wykonane w Pinewood Studios, zaaranżowanym na mieszkanie 007. Na pierwszym planie widzimy egzemplarz książki „Ptaki Indii Zachodnich” autorstwa amerykańskiego ornitologa Jamesa Bonda, którego nazwisko, oczywiście, wykorzystał Ian Fleming pisząc „Casino Royale”. Przypomnijmy, że książka ta została wcześniej wykorzystana w jubileuszowym „Śmierć nadejdzie jutro”. Stąd też ponowne nawiązanie do tego motywu w „SPECTRE” wydaje się być przesadą (o ile, oczywiście, pojawi się w filmie). Co ciekawe, zgodnie z oznaczeniem na klapsie, realizowana była 21 scena filmu. Z kolei litera R oznacza, że była ona filmowana ponownie. Tym samym numerem oznaczony był pierwszy, udostępniony w grudniu minionego roku klaps, na którym uwidoczniony został również buldog, którego Bond otrzymał w „Skyfall” po śmierci M.
Wszystko wskazuje zatem na to, że scenariusz filmu uległ zmianie w trakcie jego kręcenia. Nowa koncepcja wymagała ponownej realizacji części ujęć. Najwyraźniej zmiana ta była na tyle istotna, że zdecydowano się na ponowne zaaranżowanie w studiach Pinewood mieszkania Bonda.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50