dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Stephanie Sigman dołącza do obsady
[tekst zawiera spoilery!]

   
 
WTOREK 24.03.2015 źródło foto: www.007.com
 


Eon Productions w dość nietypowy dla siebie sposób poinformowało za pomocą mediów społecznościowych, że do obsady „SPECTRE” dołączyła Stephanie Sigman, urodzona w 1987 roku meksykańska aktorka, najbardziej znana z roli w serialu „The Bridge: Na granicy”. Zagrała również główną rolę w meksykańskiej produkcji „Miss Bala”, nominowanej do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Sigman wcieli się w postać o imieniu Estrella. Według hiszpańskiego dziennika El Pais, zjawi się ona w pokoju hotelowym (którego, według innych źródeł, będzie właścicielką), w którym Bond rozpocznie poszukiwania Marco Sciarry, zabójcy, usiłującego zamordować jednego z międzynarodowych przywódców. Sceny te rozegrają się w stolicy kraju, Meksyku, w trakcie obchodzonego 1 i 2 listopada Dnia Zmarłych (hiszp. Día de los Muertos). W tradycji meksykańskiej święto to obchodzone jest niezwykle hucznie, przybierając formę zabawy, stąd też w „SPECTRE” będziemy świadkami parady z udziałem półtora tysiąca statystów, charakterystycznych szkieletowych dekoracji i innych niepozbawionych lokalnego kolorytu elementów.
Jak donosi The Hollywood Reporter, budżet „SPECTRE” zasilony zostanie kwotą wahającą się w przedziale 14 – 20 milionów dolarów, wypłaconych w ramach meksykańskiego rządowego programu wsparcia produkcji filmowych, w których przedstawione zostaną „pozytywne aspekty” kraju (jak na przykład nowoczesne budynki stolicy). Aby sprostać tym wymogom, scenariusz filmu został zmieniony. Producenci zostali poproszeni, by zabójca, którego tropem podąża Bond pod żadnym pozorem nie był meksykańskiej narodowości, a kobieca rola przypadła w udziale aktorce pochodzącej z tego kraju (stąd też wybór Sigman). W pierwotnej wersji scenariusza celem zamachu miał być burmistrz Dystryktu Federalnego (czyli miasta Meksyk), jednak ostatecznie, na prośbę władz, zdecydowano się właśnie na przywódcę międzynarodowego. W filmie nie będzie również scen z udziałem meksykańskiej policji, która zostanie zastąpiona przez inną formację. Zdjęcia mają być realizowane od 20 do 24 marca, częściowo w obiektach z listy dziedzictwa UNESCO. Akcja „SPECTRE” rozgrywająca się w Meksyku otworzy film i poprzedzi czołówkę.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50