dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Klaps z Meksyku

   
 
WTOREK 24.03.2015 źródło foto: James Bond 007 Facebook/Google+
 


Ekipa filmowa "SPECTRE" przeniosła się do Meksyku, w związku z czym zaprezentowany został kolejny klaps. Jak informowaliśmy wcześniej, sceny rozgrywające się w mieście Meksyk znajdą się w sekwencji otwierającej film. Przy tej okazji warto zauważyć, że oprócz Meksyku (jak twierdzi burmistrz miasta) jako potencjalną lokalizacje do tego wątku filmu brane były również pod uwagę Singapur i Nowy Jork.
Na zdjęciu widzimy pokaźnych rozmiarów kukłę, która będzie wykorzystana w scenach parady przy okazji hucznie obchodzonego w Meksyku Dnia Zmarłych (hiszp. Día de los Muertos). Szkieletowa symbolika, związana przede wszystkim z wizją postaci La Calavera Catrina („Piękna Czaszka”) jest nieodłącznym elementem tego święta, którego główne obchody przypadają na 1 i 2 listopada. Meksykański Dzień Zmarłych wpisany został na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50