dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Raport z Meksyku
[tekst zawiera spoilery!]

   
 
WTOREK 24.03.2015 źródło foto: internet/Notimex/Daily Mail/clasos.com.mx/Splash News
 


Przy okazji rozpoczęcia zdjęć w stolicy Meksyku spróbujmy podsumować co wiemy o scenach tam się rozgrywających. Jak pisaliśmy już kilkukrotnie, sceny rozgrywające się w mieście Meksyk otworzą film i potrwają do napisów początkowych. Akcja rozgrywać się będzie w trakcie obchodów Dnia Zmarłych, w związku z czym w „SPECTRE” będziemy mieli okazję podziwiać barwny korowód, sfilmowany z udziałem przeszło tysiąca statystów. Oznacza to, że akcja filmu rozpocznie się w pierwszych dniach listopada, choć nie sposób stwierdzić, czy z punktu widzenia fabuły ma to jakieś szczególne znaczenie. Wiadomo na pewno, że w początkowych scenach wykorzystany zostanie śmigłowiec (najprawdopodobniej) Bölkow Bo 105, lekka dwusilnikowa maszyna skonstruowana w latach sześćdziesiątych XX wieku przez Messerschmitt-Boelkow-Blohm GmbH, który (jak wynika z dostępnych w sieci filmików) dość niepewnie krążyć będzie nad głównym placem miasta Meksyk, Plaza de la Constitución, lepiej znanym pod nieformalną nazwą „Zócalo”. Śmigłowiec ten jest na wyposażeniu Marynarki Wojennej Meksyku, jakkolwiek i w tym przypadku nie sposób wyciągać z tego faktu jakiekolwiek dalej idące wnioski. Pewne jest, że Bond w Meksyku zlikwiduje niejakiego Marco Sciarrę, zabójcę usiłującego zamordować jednego z międzynarodowych przywódców. Sciarra najprawdopodobniej okaże się być członkiem organizacji Quantum. Jak wiadomo, będzie również mężem granej przez Monikę Bellucci Lucii Siarry, z którą Bond nawiąże kontakt w Rzymie. Jak widać na poniższym zdjęciu, wcielający się w tę rolę włoski aktor Alessandro Cremona zostanie przez speców od charakteryzacji dość poważnie postarzony.
Ekipa filmowa wykorzysta również wnętrza hotelu Gran Hotel de la Ciudad de Mexico (co ciekawe, 26 lat temu filmowano w nim sceny do „Licencji na zabijanie”). Tam Bond pozna niejaką Estrellę (Stephanie Sigman), która zjawi się w jego pokoju. Zapewne tam właśnie, uzbrojony w pistolet maszynowy (który wygląda na półautomatyczny LRC-2 firmy Arsenal Firearms z doczepionym celownikiem laserowym), 007 rozpocznie pogoń za Sciarrą, która z jakiegoś powodu zmusi go do przemieszczania się po fasadzie budynku.

 

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom
 
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50