dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

SPECTRE: Klaps z Maroka

   
 
PONIEDZIAŁEK 22.06.2015 źródło foto: James Bond 007 Facebook/Google+
 


W ubiegłym tygodniu ekipa filmowa „SPERCTRE” przeniosła się do Maroka, który jest ostatnim plenerowym planem zdjęciowym najnowszej odsłony serii o Jamesie Bondzie. Co więcej – najbardziej tajemniczym, bowiem o akcji mającej rozgrywać się w tym afrykańskim królestwie nawet nieoficjalnie wiadomo bardzo niewiele. Oficjalnie zaś – praktycznie nic. Póki co wiemy na pewno, że na miejscu jest już Christoph Waltz, Daniel Craig i Monica Bellucci. Zakładamy, że dołączy do nich również Léa Seydoux. Musimy przyznać, ze jeśli Bellucci będzie brała udział w zdjęciach do filmu (a nie jedynie w ewentualnej konferencji prasowej) – będzie to dla nas pewne zaskoczenie.
W pierwszej kolejności na potrzeby „SPECTRE” wykorzystano tangerską rezydencję nieżyjącego już Abdeslama Akaaboune (prominentnej i zdecydowanie nietuzinkowej postaci marokańskiego życia publicznego), nazywaną Palais de Ben Abou, która przemianowana została na „Hôtel L' Americain”. Zdjęcia będą również w najbliższym czasie kontynuowane w Fondouk Chejra, inaczej zwanym Targowiskiem Tkaczy.
Na zdjęciu możemy podziwiać Bab el Assa – bramę do kasby, czyli fortecy w Tangerze, stanowiącej część medyny, starej części miasta, w której mieszczą się główne bazary i meczety.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50