dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Zapowiedź komiksu o 007

   
 
PONIEDZIAŁEK 13.07.2015 źródło foto: www.thebookbond.com
 


Na początku roku informowaliśmy, że amerykańskie wydawnictwo Dynamite Entertainment uzyskało prawa do publikacji komiksów i powieści graficznych o agencie 007. Teraz wreszcie doczekaliśmy się pierwszych informacji na temat planowanej na listopad premiery pierwszej, sześcioczęściowej opowieści, zatytułowanej „VARGR” (czyli „warg” – najpewniej od mitologicznej postaci przypominającej wilka, najlepiej znanej czytelnikom powieści Tolkiena). Według zaprezentowanego zarysu fabuły, James Bond, po powrocie z misji w Helsinkach (której, co istotne, celem będzie zemsta), ma przejąć zadanie po poległym agencie sekcji 00. W Londynie zostanie wplątany w złowieszczą intrygę, która ostatecznie zaprowadzi go do Berlina, gdzie (jak mniemamy) dojdzie do ostatecznej konfrontacji z bliżej nieokreślonym jeszcze przeciwnikiem.
Za scenariusz komiksu odpowiada Warren Ellis, który w przeszłości związany był z takimi seriami jak Wolverine, Iron Man, Ultimate Fantastic Four, a przede wszystkim – kultowym Hellblazerem, którego głównym bohaterem był John Constantine. „VARGR” zilustruje Jason Masters, rysownik współpracujący przede wszystkim z wydawnictwem DC (choć zaliczył również epizody w Marvelu). Ellis i Masters być może nie należą jeszcze do ścisłej komiksowej ekstraklasy, ale do bardzo solidnej pierwszej ligi – z całą pewnością. Dlatego też istnieje spora szansa na to, że historie opowiadane na kartach zapowiadanych powieści graficznych będą czymś więcej, niż komercyjnym produktem obliczonym wyłącznie na odcinanie kuponów od filmowej i powieściowej serii. W zasadzie jesteśmy o tym przekonani! Komiksy mają zachować ducha literackiego pierwowzoru, być ponure i nie stroniące od ukazywania przemocy.
Przy okazji zaprezentowany został projekt okładki „VARGR” o której można śmiało można napisać, że jest małym arcydziełem. W tle oczywiście możemy podziwiać panoramę Helsinek.
Dynamite Entertainment, obok publikacji oryginalnych historii, również opowiadających o początkach służby Bonda w Secret Service, chronologicznie umiejscowionych przed wydarzeniami opisanymi w „Casino Royale”, planuje (zupełnie niepotrzebnie, jak się wydaje) adaptacje powieści Iana Fleminga.
Czy doczekamy się ich polskiego wydania? Trudno powiedzieć. Rodzimy rynek komiksowy, choć rozwija się dość dynamicznie, nadal jest stosunkowo ubogi. Seria będzie natomiast dostępna w dystrybucji cyfrowej, dzięki platformom Comixology, Dynamite Digital, iVerse i Dark Horse Digital.

 

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50