dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Nowe wydania bondowskich filmów na Blu-ray i DVD

   
 
WTOREK 28.07.2015  
 


W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą „SPECTRE”, już 15 września na sklepowych półkach zagoszczą nowe wydania bondowskiej serii na DVD i Blu-ray. Sześć filmów, w których pojawiła się ta złowieszcza organizacja: „Pozdrowienia z Rosji”, „Operacja Piorun”, „Żyje się tylko dwa razy”, W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, „Diamenty są wieczne” oraz „Tylko dla twoich oczu”, jak również wszystkie trzy filmy z udziałem Daniela Craiga: „Casino Royale”, „Quantum of Solace” i „Skyfall” na Blu-ray wydane zostaną w limitowanej edycji, charakteryzującej się absolutnie mistrzowskimi stalowymi pudełkami, które graficznie nawiązują do motywów wykorzystanych w ich napisach początkowych. Z kolei zarówno na DVD jak i Blu-ray można będzie nabyć pakiety „aktorskie”, które również otrzymają nowe okładki. Zapowiedziane zostało także wydanie The Ultimate James Bond Collection – wszystkich dotychczasowych 23 filmów wraz z dodatkowym dyskiem, na którym znajdzie się m.in. 90-minutowy dokument „Everything or Nothing”, jak również książka z przedrukami najlepszych plakatów wszystkich filmów serii. Co ciekawe, pudełko tego wydania będzie miało wolne miejsce przeznaczone na kopię „SPECTRE”.
Na płytach znajdą się również inne, zupełnie nowe dodatki: wywiad z Nealem Purvisem i Robertem Wade'em – etatowymi scenarzystami ostatnich sześciu części, dokument „The Shadow of SPECTRE” („Cień SPECTRE”) poświęcony historii tej organizacji oraz „The Story So Far”, streszczający najważniejsze fakty z filmów, w których w rolę Jamesa Bonda wcielił się Daniel Craig.
Co istotne, nic nie wskazuje na to, żeby same filmy poddane zostały po raz kolejny procesowi remasteringu. A szkoda. Bondowska seria na Blu-ray cechuje się bardzo nierówną jakością obrazu: część filmów wygląda obłędnie, natomiast niektóre praktycznie nie różnią się (naturalnie poza podwyższoną rozdzielczością) od wydania DVD z serii Ultimate Edition z 2006 roku (już wkrótce na naszej stronie znajdziecie recenzje filmów wydanych w tym formacie, w których szczegółowo przeanalizujemy ten problem).
Wydania w stalowych pudełkach w przedsprzedaży można zamawiać za 12.99$, co wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną. Dodatkowo, mieszkańcy USA i Wielkiej Brytanii będą mogli cieszyć się dołączoną kopią cyfrową (Digital HD Copy). Jak uczy doświadczenie, ewentualne polskie wydania zapewne będą droższe (a być może – dużo droższe). Niestety, taka jest specyfika rodzimego rynku Blu-ray. Swoją drogą, reedycja serii jest prawdopodobną przyczyną problematycznej dostępności filmów na tym nośniku w ostatnich czasach (oczywiście – w Polsce).

 


 

zoom

zoom

zoom
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50