dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Oficjalny zegarek "SPECTRE" - Omega Seamaster 300 Limited Edition

   
 
SOBOTA 05.09.2015 źródło: www.007.com, Omega
 


Przy okazji niedawnej wizyty Daniela Craiga w fabryce zegarków Omega, zaprezentowany został model Seamaster 300 SPECTRE Limited Edition (o numerze katalogowym 233.32.41.21.01.001), który James Bond nosił będzie w „SPECTRE”. Jako, że jest to zegarek stworzony z myślą o nurkowaniu, wyposażony został w obracany w dwóch kierunkach ceramiczny bezel – pierścień okalający kopertę. Na pierścieniu tym umieszczona została również godzinowa skala, wykonana ze szkła metalicznego firmy LiquidMetal. Co ciekawe, a zarazem dość niezwykłe, w zegarku nie została wykorzystana bransoleta, a czarno-szary pasek typu NATO – co z pewnością będzie nie lada wyzwaniem dla stylistów (z drugiej strony, James Bond w przeszłości wielokrotnie zakładał zegarek na bransolecie do smokingu, co może przez niektórych być uznane za poważne faux pas, tak więc zestawienie paska typu NATO z klasycznym garniturem również powinno ujść twórcom filmu płazem).
Wyprodukowanych zostanie jedynie 7007 egzemplarzy zegarka Omega Seamaster 300 SPECTRE Limited Edition. Jego cena ma oscylować w granicach 7500 dolarów.
Kolekcjonerzy (niestety, wyłącznie dysponujący raczej zasobnym portfelem) z całą pewnością zainteresują się inną limitowaną edycją zegarków, przygotowaną w związku ze zbliżającą się premierą „SPECTRE”. Już na pierwszy rzut oka w Omega Seamaster Aqua Terra 150M James Bond Limited Edition przyciąga wzrok żółta wskazówka sekundowa, na zwieńczeniu której umieszczono niewielkich rozmiarów herb rodowy przodków Jamesa Bonda. Fascynująco zaś prezentuje się tył zegarka, który został zaprojektowany w sposób budzący skojarzenia ze słynnym „lufowym” logo serii. Producent chwali się jego odpornością na pole magnetyczne o natężeniu 15007 jednostek gausa (miarą tą, nawiasem mówiąc, obecnie opisuje się zupełnie inne zjawisko). W tyluż egzemplarzach zegarek został wyprodukowany.
Omega jest partnerem serii od 1995 roku, w którym swoją premierę miał „GoldenEye”. Od tego czasu James Bond w każdym filmie nosi zegarki linii Seamaster. W „Skyfall” był to Omega Seamaster Planet Ocean 600M.

 

zoom

zoom

zoom

zoom

zoom
     
 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50