dr nofrwlgftbyoltohmssdaflaldtnwtggtswlmmrfyeoocavtaktldltkgetndtwinedadcrqossf
2425
 

 
  NewsFAQE-Mail
   
 

Trigger Mortis już w sprzedaży

   
 
WTOREK 08.09.2015  
 


Dziś miała miejsce brytyjska i amerykańska premiera najnowszej powieści literackiego kanonu bondowskiej serii, Trigger Mortis Anthony'ego Horowitza. Opublikowane dotychczas recenzje są z reguły co najmniej pozytywne. Krytycy zgodnie przyznają, że Horowitzowi udało się przywrócić ducha powieści Iana Fleminga. Oczywiście, w tym miejscu należy zastrzec, że podobne sformułowania padały przy okazji premiery praktycznie każdej z ostatnich książek, nawet tak katastrofalnej jak Piekło poczeka Sebastiana Faulksa (2008), bezdyskusyjnie najsłabszej powieści serii.
Przypomnijmy, że punktem wyjścia dla Horowitza, który akcję swojej powieści umiejscowił dwa tygodnie po wydarzeniach z Goldfingera, był materiał pozostawiony przez samego Fleminga, który w latach pięćdziesiątych opracował szkice kilku scenariuszy do serialu telewizyjnego o przygodach Jamesa Bonda. Większość z tych pomysłów pisarz później wykorzystał w napisanych przez siebie opowiadaniach, zebranych w tomie Tylko dla twoich oczu, jednak część nigdy nie ujrzała światła dziennego.
Tymczasem, jak donosi serwis jamesbond.com.pl, 28 października nakładem wydawnictwa Dom Wydawniczy REBIS ukaże się polskie wydanie Trigger Mortis, pod dość zgrabnie przetłumaczonym tytułem: Cyngiel śmierci.

 
 
  James Bond, gun symbol logo and all associated elements are property of MGM/UA & Danjaq companies. Used without authorisation in informative intent. All rights reserved.  
  bond 50